środa, 21 maja 2014

Trudi Canavan powraca!

Nowa fantastyczna seria Wydawnictwa Galeria Książki

W połowie maja  ukazała się nowość Wydawnictwa Galeria Książki, tytuł "„Złodziejska magia". Jest to pierwszy tom nowej serii autorstwa Trudi Canavan, znanej czytelnikom z „Trylogii Czarnego Maga“, czy „Trylogii Zdrajcy“. Nowa trylogia nosi nazwę „Prawo milenium“.

Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej nowej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia!
W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii Tyen odkopuje Vellę - księgę, która posiada zdolność odczuwania. Vella, niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem, została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.
Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów córce farbiarza Rielle wpajano od dziecka, że używanie magii oznacza okradanie Aniołów. Dziewczyna wie jednak, że ma do tego talent i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie ją nauczy, jak się posługiwać magią – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew Aniołów.
Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.
Ani nawet ludzie, którym ufają...

( podajemy za: Newsletterem Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz