środa, 22 stycznia 2014

"Czy Nowy Jork płonie" Larry Collins , Dominique LapierreJest rok 2004, 3 lata po ataku terrorystycznym 11 września.
W USA występuje kolejne zagrożenie ...

Prezydent USA otrzymuje od terrorystów list-groźbę z ultimatum : jeżeli nie przekona rządu Izraela do wycofania swoich wojsk z okupowanych terenów arabskich, to terroryści zdetonują centrum Nowego Jorku. Siła bomby będzie porównywalna z tą, która zniszczyła Hiroszimę i Nagaski podczas II wojny światowej.

Według specjalistów prezydenta wskutek takiej akcji zginęłoby około miliona ludzi, a opary toksyczne znalazłyby się nad obszarem całych Stanów Zjednoczonych.

Na spełnienie żądań terrorystów prezydent ma tylko tydzień...Inaczej Nowy Jork zniknie z mapy świata.

Specjaliści starają się dowiedzieć kto wysłał groźbę prezydentowi???
Niektórzy podejrzewają nawet Saddama Husajna... 

Książka jest bardzo realistycznym , przez co ciekawszym, thrillerem, który przestawia jedną z możliwych zagład istnienia Ameryki.

Książka warta jest przeczytania i polecenia.

Ciekawostka : "Czy Nowy Jork płonie" zepchnęła z list bestsellerów "Kod Leonarda da Vinci" dana Browna.

Serdecznie polecam!


Ocena: 10/10                                                                  Aniolik


Książkę można wypożyczyć w naszej bibliotece szkolnej.
1 komentarz:

  1. Często zajmując się bieżącymi sprawami nie zauważamy tego co naprawdę jest ważne. Dotyczy to nie tylko procesów społecznych ale także nas samych i naszej indywidualnej przyszłości. Niezależnie czy groźba nuklearnego ataku terrorystycznego lub inne wielkie zagrożenia są realne powinniśmy być otwarci na życzliwe nam osoby i uważać na fałszywych przyjaciół. Dobrze jest umieć prawidłowo oceniać sytuację. W tym często może pomóc otwarta i szczera rozmowa z osobami, które chcemy ocenić, aby nie ulec fałszywym przekonaniom i nastawieniu, niejednokrotnie narzucanych przez innych.

    OdpowiedzUsuń