wtorek, 7 maja 2013

„Ouran High School Host Club” Bisco Hatori
    Liceum Ouran, to szkoła dla „obrzydliwie” bogatych ludzi. Od czasu do czasu przyjmuje jednego, bardzo zdolnego ucznia, którego nie stać na naukę w tym liceum.
   Uczennicą jest nasza główna bohaterka - Haruhi Fujioka. Niedługo po rozpoczęciu roku szkolnego, Haruhi przypadkowo odwiedza klub Hostów. Klub ten został założony przez sześciu uczniów tej szkoły i ma na celu dotrzymanie towarzystwa uczennicom. Oczywiście wszystko za odpowiednią cenę. Tam też rozpoczyna się cała przygoda.

   Haruhi niechcąco tłucze wazę za kilka milionów Jenów. W ramach odszkodowania za zniszczoną wazę musi podjąć pracę w klubie jako Host… Ponieważ dziewczyna niespecjalnie dba o swój wygląd, początkowo wszyscy biorą ją za chłopaka.
   
   Sprawa komplikuje się gdyż Haruhi musi „utrzymać swoją płeć w sekrecie”; pomagają jej w tym członkowie klubu Host….
   
     Wątek fabularny jest wręcz banalny jednak mimo to - wciągający. Każdy Host ma inny charakter, a różne historie stają się przezabawne i często dziwaczne.
     Dodatkowo w bardzo śmieszny sposób ukazana jest  różnica między bogatymi ,a uboższymi. Dla bogaczy - kawa rozpuszczalna, to po prostu - kawa plebsu.
   
   Jeśli macie ochotę poczytać coś, czego fabuła nie przytłoczy was za bardzo, a zarazem chcecie się pośmiać, to sięgnijcie po tę mangę.
    
    Nie podobała mi się za to kreska. Była dla mnie zbyt delikatna.                                                                                   
                                                                                                     
Ocena: 8/10 
                                                                          
                                                                                                        Gorąco polecam !
                                                                                                        Marcin P.


    


2 komentarze:

  1. Ja natomiast nie zgodzę się co do kreski, jest charakterystyczną cechą Bisco Hatori która zdobyła uznanie fanów również dzięki mandze "Senne no Yuki", jest po prostu typową cechą mang z tego gatunku a ponadto, produkcji jaką jest "Ouran", dodaje lekkości i łatwości w zapamiętywaniu bohaterów. Warto też wspomnieć o fabule która mimo wszystko bardzo dobrze się rozwija i zawiera także kilka wątków poważnych, pozwalających na głębsze refleksje. Mimo wszystko manga świetna i zgadzam się z autorem, mangę jak najbardziej warto przeczytać.
    Pozdrawiam
    ~Vanadis

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się z osobą powyżej.

    OdpowiedzUsuń