piątek, 31 maja 2013

"Miasto kości" Cassandra Clare

   Autorką tej książki, pierwszego tomu „trylogii” Dary Anioła, składającej się z sześciu części jest Cassandra Clare.     Historia ta opowiada o młodej dziewczynie Clary, która przypadkiem miesza się w wojnę między Nocnymi Łowcami, a wszelkiej maści demonami. 

                                    Ale zacznijmy od początku. 

   Clary wraz ze swym przyjacielem Simonem, pewnej nocy udała się do klubu zwanego Pandemonium. Tam dziewczyna zobaczyła mężczyznę z nożem, śledzącego innego mężczyznę. I jak to każda główna bohaterka, musiała iść sprawdzić co się kroi. 

   W składziku klubu dziewczyna poznaje trzech Łowców: Isabel, Jace’a i Alec’a.  Clary po dość ciekawej wymianie zdań odkrywa, że tylko ona widzi trójkę Łowców. Przynajmniej dopóki mają na sobie runy niewidoczności. I w ten sposób przyciąga uwagę Instytutu czyli miejsca gdzie trójka Łowców mieszka. 

   Niedługo po tym spotkaniu, matka Clary zostaje porwana, a dziewczyna nieświadoma wraca do domu ,gdzie atakuje ją potwór, którego cudem pokonuje. W związku z tym Clary zostaje poniekąd wcielona do Instytutu i tam próbuje uczyć się walki z demonami.

   Co do książki pierwsza część jest naprawdę genialna! Jest tu tyle zwrotów akcji i wątków, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

   Simon zamienia się w…. Clary; ma zakazany romans Jace’m. Dlaczego 
zakazany? Tego nie zdradzę. I Alec ukrywa swoje prawdziwe pragnienia w stosunku do… 
   Do tego dochodzi wojna miedzy demonami kierowanymi przez byłego Łowcę Valentina, a  Łowcami z całego świata. Okazuje się Clary, Jace, Valentine i Matka Clary, Jocelyn są powiązani w taki sposób, w jaki nikt się nie spodziewał. Wszystkiego strzegą Anioły z Razjelem na czele, które pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie.

                                     Polecam!!!


Ocena: 10/10                                                                         Diabolina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz