czwartek, 19 kwietnia 2018

Instytut Cervantesa zaprasza!


 
 
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki krakowski Instytut Cervantesa zaprasza do udziału w wydarzeniach zaplanowanych na 22 i 23 kwietnia.

W niedzielę, 22 kwietnia, odbędzie się Dzień Otwarty Biblioteki im. Eduarda Mendozy. Od godz. 11:00 na dzieci będą czekały w bibliotece gry i zabawyzwiązane z twórczością hiszpańskiej poetki, Glorii Fuertes.
O godz. 12:00 wszystkich miłośników muzyki klasycznej zapraszamy na 
recital gitarowy w wykonaniu Giulii Ballaré, podczas którego zabrzmią utwory wybitnych przedstawicieli hiszpańskiej muzyki gitarowej, natomiast tuż po koncercie, o 13:30 odbędzie się wernisaż wystawy Zielnik fantastyczny, na której będzie można obejrzeć ilustracje krakowskiej artystki, Dominiki Wojtylakzainspirowane twórczością niezwykłej katalońskiej poetki i pisarki Mercè Rodoredy. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty plastyczne, których uczestnicy będą mogli ubrać własne pomysły, przeżycia i wrażenia w formę kwiatu. Zachęcamy też do zapoznania się z nowościami wydawniczymi, które przedstawimy wraz z Księgarnią Hiszpańską Elite na Kiermaszu Książki, organizowanym przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO.

W poniedziałek, 23 kwietnia, o godz. 12:00, zapraszamy na tradycyjne czytanie Don Kichota w różnych językach, a o godz. 18:00 na spotkanie poświęcone twórczości Mercè Rodoredy z udziałem Barbary Łuczak i Rozalii Sasor, które poprowadzi Aleksandra Lipczak.
 

1 komentarz: