piątek, 20 października 2017

Już wkrótce 90. rocznica urodzin Leszka Kołakowskiego i wyjątkowa premiera!

23 października będziemy obchodzili 90. ROCZNICĘ URODZIN PROFESORA LESZKA KOŁAKOWSKIEGO.
Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkową premierę.
Kolakowski wejscie wyjscie

Po raz pierwszy w jednym tomie, nakładem naszego wydawnictwa ukażą sięnajważniejsze literackie teksty wybitnego filozofa, do tej pory mniej znane lub niepublikowane: 

LESZEK KOŁAKOWSKI
„WEJŚCIE I WYJŚCIE
ORAZ INNE UTWORY KU PRZESTRODZE I DLA ZABAWY”. 
W księgarniach od 25.10.2017. 

NIEZNANE OBLICZE ZNANEGO FILOZOFA
„W końcu, nad dobre towarzystwo,/Cóż może dać lepszego życie?” – pyta filozoficznie Mefistofeles Fausta podczas koktajlu w górach u znanego poety. Poza nimi w „Wejściu i wyjściu” spotkamy m.in. Czesława Miłosza, Adama i Ewę, ks. Józefa Tischnera, Obywateli Cenzora i Urzędnika, Stanisława Barańczaka, Marsjanina i… krasnoludki.
Autor, w do tej pory niepublikowanych i mniej znanych tekstach, chwali snobizm i niepunktualność, irytuje się na wieczność, a nawet relacjonuje nam swoje życie(ze szczególnym uwzględnieniem szalonego wręcz powodzenia u kobiet).
Niezwykłe poczucie humoru, językowa wirtuozeria i zabawa słowem przenikają tę twórczość, która choć uznawana przez samego Autora za zabawny dodatek do dzieł poważniejszych, pokazuje nieznane oblicze twórcy „Moich słusznych poglądów na wszystko”.

Dzieła Mistrza opatrzył wstępem Zbigniew Mentzel, a autorką ilustracji do książki jest Katarzyna Bogucka.  

Leszek Kołakowski (1927–2009) – historyk filozofii, profesor Uniwersytetu Warszawskiego do 1968 roku, od 1970 związany z Uniwersytetem w Oksfordzie. Laureat wielu międzynarodowych nagród. Autor m.in. bestsellerowych Mini-wykładów o maxi-sprawachO co nas pytają wielcy filozofowieJezus ośmieszony.

(info: wyd. Znak)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz