piątek, 11 sierpnia 2017

Lato z książką


Teraz w Mikołajkach
„Lato z książką”, wielka akcja czytelnicza, jaką co roku organizuje wydawnictwo Zysk i S-ka, zbliża się do końca. Odbyły się już kiermasze i spotkania autorskie w Łebie (14-16 lipca), w Ustroniu (28-30 lipca) i w Szczyrku (4-6 sierpnia). Czwarte spotkanie, kończące tegoroczną edycję „Lata z książką”, odbędzie się w Mikołajkach w weekend od 18 do 20 sierpnia.
Pierwsza edycja „Lata z książką” odbyła się w wakacje 2012 roku w Łebie. W kolejnych latach wydarzenie cyklicznie odbywało się w tym nadmorskim kurorcie, a od 2014 roku ponadto na Mazurach i w górach.
Organizatorzy przygotowali jak co roku zróżnicowany i bogaty program, a i jak co roku do udziału w wydarzeniu zaprosili licznych i znanych gości, a wśród nich: Krystynę Mazurówną, Piotra Gąsowskiego, Krzysztofa Skibę, Karolinę Szostak, Marikę, Tadeusza Woźniaka, Roberta Biedronia i wielu innych. „Lato z książką” w każdym mieście obejmuje też strefę dziecięcą, gdzie odbywają m.in. warsztaty literacko-plastyczne.
– „Lato z książką” to jedyna inicjatywa czytelnicza w Polsce, która jest organizowana na taką skalę! Adresatami wydarzenia są nie tylko przypadkowi wczasowicze, wypoczywający w danych miejscowościach, ale fani dobrej literatury z całej Polski. „Lato z książką” kierujemy do wszystkich, niezależnie od wieku, bo przecież książka jest idealną formą rozrywki dla każdego z nas! – mówi Adam Zysk, dyrektor działu marketingu w wydawnictwie Zysk i S-ka, główny organizator wydarzenia.
W Mikołajkach na pl. Wolności czytelnicy będą mogli spotkać się w piątek 18 sierpnia z Wacławem Holewińskim, Karoliną Szostak i Martą Kordyl, Tadeuszem Wożniakiem, Dorotą Mirską-Królikowską i Romanem Kołtoniem. W sobotę 19 sierpnia gośćmi „Lata z ksiażką” będą: Ryszard Kalisz, Edyta Hołdyńska. Marika, Piotr Gociek i Piotr Gąsowski, a w niedzielę 20 sierpnia: Pan Pierdziołka (dla dzieci), Renata Kosim, Krystyna Mazurówna, Radosław Piwowarski i Krzysztof Mroziewicz.
Każdego dnia od godz. 10 do godz. 21. trwać będzie specjalny program dla najmłodszych czytelników, który obejmuje gry i zabawy, czytankę na dobry początek, 21 przepisów na twórcze popołudnie, Lato z szablozębnym, spotkanie w krainie wierszy Juliana Tuwima, absolutnie fantastyczne łamigłówki, zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela i na koniec czytankę na dobranoc.
Autor: (fran)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz