sobota, 24 czerwca 2017

Dan Brown odwiedzi Polskę


Dan Brown, autor siedmiu bestsellerów: „Kodu Leonarda da Vinci” (także w wersji dla młodszych czytelników!), „Aniołów i demonów”, „Inferno”, „Zaginionego symbolu”, „Cyfrowej twierdzy” i „Zwodniczego punktu”, odwiedzi w październiku Polskę. Pisarz przyjedzie na zaproszenie wydawnictwa Sonia Draga i będzie promował swoją najnowszą powieść „Origin”.
Dan Brown znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie według magazynu „TIME”. Jego książki zostały przełożone na 56 języków, na podstawie aż trzech jego książek nakręcono znakomite filmy z Tomem Hanksem w roli Roberta Langdona. Łącznie ponad 200 milionów sprzedanych egzemplarzy.
Dan Brown – urodzony w Exeter w stanie New Hampshire absolwent Amherst College i Phillips Exeter Academy, syn nauczyciela matematyki i organistki kościelnej. Był wykładowcą literatury angielskiej i scenopisarstwa. Po rodzicach odziedziczył zamiłowanie do muzyki. Fascynację paradoksalnymi powiązaniami między nauką i religią oraz zagadkami i tajemnicami historii rozwinął już w czasach szkolnych, potem zainteresowania te wykorzystał w pracy pisarskiej, tworząc tło dla swoich książek.
„Origin” – najnowsza książka Dana Browna – premiera: 3.10.2017
Fascynująca książka, w której czytelnik znajdzie wszystko to, co stanowi znak rozpoznawczy Dana Browna: zagadki, naukę, religię, historię, sztukę i architekturę. Tym razem specjalista od symboli Robert Langdon zmierzy się z najbardziej niebezpiecznymi i kluczowymi dla ludzkości pytaniami. Odpowiedź na nie przyniesie odkrycie, które wstrząśnie światem.
Autor: (ET)
Źródło: Centrum Prasowe PAP

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz