poniedziałek, 11 stycznia 2016

Agora zaprasza na spotkanie z Andrzejem Wielowieyskim

Stawał 'Losowi na przekór'

Wydawnictwo Agora zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Wielowieyskim z okazji promocji jego książki "Losowi na przekór". 

Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 stycznia o godz. 18 w siedzibie Agory przy ul. Czerskiej 8/10 w Warszawie. Wejście od ul. Czerniakowskiej. 

Andrzej Wielowieyski urodził się w roku 1927. Był żołnierzem Armii Krajowej, jest działaczem katolickim, politykiem, publicystą i ekonomistą. W 1981 roku był szefem ekspertów "Solidarności". Współorganizował Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie, uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu, potem zasiadał w parlamencie jako członek Ogólnopolskiego Klubu Parlamentarnego, Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Był też przedstawicielem Polski w Radzie Europy i posłem w Parlamencie Europejskim. Jest Kawalerem Orderu Orła Białego. 

Jest autorem książek "Przed trzecim przyspieszeniem. Szkice do zagadnień rozwoju społecznego" (Znak, Biblioteka Więzi, 1968), "Przed nami małżeństwo" (Znak, 1972, 1974 i 1989), "Tajemnice i niespodzianki historii" (Biblioteka Więzi, 2004) i "Na rozdrożach dziejów. Historie prawdziwe i alternatywne" (Collegium Civitas, ECS, Trio, 2012).
Jak informuje wydawca, w książce "Losowi na przekór" opowiada o Polsce międzywojennej widzianej oczami dziecka, o moralnych dylematach młodego żołnierza Armii Krajowej, który z trudem odnajduje się w świecie, gdzie zabija się nie tylko wrogów, o trudnych wyborach, przed którymi stali młodzi Polacy, kiedy władzę w kraju przejęli komuniści. Jest to nie tylko literacki zapis wspomnień o wydarzeniach z ostatnich kilkudziesięciu lat historii Polski, ale również fascynujący przewodnik po dziejach polskiej walki o niepodległość, o otwartość Kościoła i trwałe fundamenty narodowego rozwoju.

Obszerny wywiad z autorem, jaki przeprowadziła jego córka Dominika Wielowieyska, dziennikarka, zatytułowany "Czuję w kościach 300 protestantyzmu? zamieściła "Gazeta Wyborcza" z 9-10 stycznia.

( info: Newsletter Biblioteki Analiz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz