środa, 18 czerwca 2014

"Powietrze na śniadanie" Jana Frey


Serafina ważąc 64 kg i mierząc 180 cm uważa, że jest gruba i nie akceptuje swojego ciała.
Dlatego za wszelką cenę postanawia schudnąć.. Początkowo jej dieta nie przynosi żadnych rezultatów, mimo to nie traci motywacji lecz jeszcze bardziej chce osiągnąć cel. 
Dziewczyna pragnie schudnąć  aby dopasować się do rówieśników, którzy wg niej są dwa razy chudsi od niej. Serafina marzy o bracie swojej przyjaciółki , który bardzo się jej podoba.
Podporządkowuje całe swoje dotychczasowe życie jednemu celowi - chce schudnąć.
Przez co w szkole myśli tylko o tym, co może jeść i ile kalorii ma produkt, który spożywa.. Dochodzi do tego, że dziewczyna w ciągu dnia jada tylko jedno jabłko i pije głównie wodę mineralną; czasem herbatę ziołową bez cukru. 

Gdy waga Serafiny wynosi 37,5 kg, dziewczyna trafia do szpitala z problemem
zaburzeń odżywiania i Anorexia nerrosa czyli anoreksją.

Książka opowiada o życiu nastolatek i o ich "rzekomych" problemach z wagą.
Dzięki tej powieści młody czytelnik dowiaduje się: jakie czynniki powodują anoreksję, czym jest ta choroba, jaki ma przebieg a także czym, w najgorszym przypadku może się skończyć.

Serdecznie polecam!Ocena: 10/10                                                          Aniolik
1 komentarz:

  1. Cechy fizyczne często nie są najważniejszymi atrybutami atrakcyjności, zwłaszcza gdy występują w połączeniu z odpychającymi cechami charakteru. Dla interesujących partnerów, będących na wyższym poziomie, mogą być ważne takie cechy jak kultura i życzliwość, sposób prowadzenia rozmowy i dobór słownictwa, mądrość, sposób poruszania się, delikatność, okazywanie pozytywnych emocji czy uzasadniona pewność siebie itp.

    OdpowiedzUsuń