poniedziałek, 17 czerwca 2013

"Dziewczyny w podróży" J.Bagget, Holly C. Cobett, A. Pressner

   Brazylia, Peru, Kenia, Indonezja, Nowa Zelandia...Można byłoby wyliczać bardzo długo. A to tylko kilka spośród wielu państw, które odwiedziły dziewczyny w podróży. W jakiej podróży? Dookoła świata!

  Jennifer, Holly i Amanda, to trzy przyjaciółki połączone wizją zobaczenia najróżniejszych zakątków tej planety, o których zawsze marzyły. Udaje im się to pomimo:  pojawiających się przeciwności losu, ogromnych obaw, pozostawionych ukochanych i rodzin.

   Każda z dziewczyn wystawiona jest na liczne próby : wytrzymanie ze sobą tyle miesięcy ? znoszenie nie zawsze najlepszych humorów swych współtowarzyszek? ewentualne wpadki, choroby?

   W niektórych momentach na pewno jest trudno. Ale te trzy młode kobiety obiecały sobie, , że będąc przed trzydziestką , dzięki tej podróży znajdą odpowiedzi na nurtujące je pytania, np. : o swe związki i karierę.

   Wraz z bagażem pamiątek i wspomnień - dostają  odpowiedzi. 

   Opowieść przedstawiona z perspektywy każdej z podróżniczek jest bardzo dobrym pomysłem, bo żadna z nich nie jest tą samą osobą - każda zwraca uwagę na inne rzeczy, co czyni książkę niemal pamiętnikiem Jennifer, Holly i Amandy. 

   Pomimo przytłaczającej ( niemal) ilości stron ( 556 str.) , autorki nie tracą czasu na niepotrzebne szczegóły, opisując tylko najciekawsze wydarzenia.

   Jeśli od najmłodszych lat drzemie w tobie duch podróżnika - nie czekaj, czytaj! A jeśli nie , to jestem pewna, że ta opowieść rozbudzi go w Tobie.
Chociaż trochę!

    Ja już zrobiłam plan swojej wymarzonej podróży!


Ocena : 8/10                                                          Beata Dziękuję wydawnictwu  Świat Książki za przekazanie tak ciekawej książki.1 komentarz:

  1. Tylko 556 stron ;_; jestem zawiedziona :C Mogłoby być ze 700...

    OdpowiedzUsuń