wtorek, 30 kwietnia 2013

"Kawiarenka w Kabulu" Deborah Rodriguez

   


        Książka opowiada o życiu muzułmanów, o prawach Koranu, a przede wszystkim o właścicielce kawiarenki - Sunny. Staje ona przed jednym z najważniejszych wyborów w życiu - musi zdecydować , czy zostać z obecnym partnerem Tommym, czy też związać się ze swoim przyjacielem, a zarazem stałym klientem kawiarenki - Jackiem???

   Autorka pokazuje także zakazaną miłość Haladżan do Raszida. Para nie może publicznie się pokazywać , do momentu kiedy syn Haladżan nie podpisze kontraktu ślubnego z Rzaszidem.

   "Kawiarenka w Kabulu", to również historia Dżasminy, która jest w ciąży, a jej mąż niestety już nie żyje. Kobieta  boi się o siebie i o dziecko ponieważ w Kabulu jest traktowana i uważana za prostytutkę, którą można ukamieniować.  


   Warto wspomnieć, że wiele z opowieści zawartych w tej książce, to  autentyczne historie. Autorka wysłuchała ich pracując w kawiarni i salonie fryzjerskim w Kabulu.


   Jeśli interesuję Cię jaką decyzje podejmie Sunny, co stanie się z Haladżan i Raszidem oraz Dżasminą i jej nienarodzonym dzieckiem, to sięgnij i przeczytaj tę książkę.

  Serdecznie polecam!

Ocena 10/10

                                                                                Aniolik


Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za bardzo ciekawą książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz