wtorek, 31 marca 2015

"Bily. Kot, który ocalił moje dziecko" Louise Booth




Ta książka jest niesamowitą, prawdziwą historią. Zgadzam się z tymi , którzy uważają, że kot ma szósty zmysł. Opowieść napisana jest z taką dozą miłości, że polecam ją wszystkim miłośnikom kotów, ale także tym, którzy jeszcze do tych zwierząt się nie przekonali.

Ksiażka przybliża nam również świat autyzmu i problemów, które ta choroba może spowodować...np. umiejscowienie w niewłaściwym miejscu ruchomej zabawki, niesie  takie emocje, że dziecko krzyczy i szaleje, a rodzic nie ma prawie z nim kontaktu. 

Bardzo podobały mi się relacje pomiędzy  autystycznym chłopcem o imieniu Fraser, a jego kotem Billy. To właśnie kot pomaga chłopcu i to jest cudne w tej historii...Billy wyczuwa, kiedy jest najbardziej potrzebny; siedzi obok Frasera, gdy ten ma swoje posiłki, pojawia się w łazience, kiedy chłopiec myje włosy, śpi obok niego, gdy Fraser jest w trudnej sytuacji lub gorzej się czuje. 

I tak chory, ale szczęśliwy mały chłopiec, powoli zaczął wchodzić w interakcje z innymi dziećmi, dzięki swojemu kotu. 
Mama Louise była super mamą, ale bardzo ciężko było jej, mimo wielkiej determinacji, poradzić sobie z wszystkimi traumami, które dotykały jej dziecko. Mimo to, uważała, aby nie przypisywać jakieś wszechmocy Billemu, mówiąc o nim " to tylko normalny kot". W końcu jednak musiała przyznać, że ten kot ma szósty zmysł.

Moim zdaniem, ta historia jest przykładem, że proste rozwiązania są często najlepsze. Przy narastających, trudnych problemach kot Billy został "najlepszym kumplem" Frasera, dziecka z autyzmem, które widziało świat w zupełnie odmienny sposób niż inne dzieci. 

Gorąco polecam dla matek i miłośników kotów na całym świecie!

Ocena: 9/10                                                                                                        Julka


Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za przekazanie książki.

Książkę można wypożyczyć z naszej biblioteki szkolnej.

poniedziałek, 30 marca 2015

"Żony w cieniu mistrzów literatury rosyjskiej" Alexandra Popoff



 W tej książce znalazłam niesamowite opowieści z życia niektórych gigantów literatury rosyjskiej.
Autorka przybliża nam historie życia sześciu słynnych żon rosyjskich autorów: Zofii Tołstoj, Anny Dostojewskiej, Very Nabokov, Eleny Bułhakow, Natalii Sołżenicyn i Nadieżdy Mandelsztam. Pokazuje, jak każda z nich była niezbędna w pracy męża. 

Widzimy cierpienie pisarzy w okresie zagrożenia KGB, prześladowania polityczne i  inne niebezpieczeństwa. 

Czytając te historie miałam  bardzo jasne wyobrażenie, kim były te kobiety. Każda, pracując niezwykle ciężko dla swojego męża, doznawała swoistej przemocy emocjonalnej. 
Anna np. musiała pogodzić się z faktem utraty wszystkich oszczędności w grach hazardowych. Zofia znosiła wstyd i wydziedziczenie, natomiast Nadieżdę spotkały jeszcze inne upokorzenia. 
Moim zdaniem, wszystkie przedstawione kobiety były bardzo mocne i odważne. Autorka niezwykle opisała ich wielka siłę, poświęcenie i determinację. 

Myślę, że dla wszystkich zainteresowanych literaturą rosyjską jest to lektura obowiązkowa. Pełna fascynujących danych, pouczająca, ciekawa i miejscami zabawna.
Dobrze napisana, chwytająca za serce spodoba się też miłośnikom biografii.

Uważam, że te opowieści są niezwykłe dla nas, współczesnych czytelników z jeszcze jednego powodu: wydaje mi się, że obecne kobiety nie wytrzymałyby
ani jednego dnia przy boku takich mężów. 

Wspaniale było przeczytać o żonach autorów, których  bardzo cenię. One poświęciły tak wiele dla literackich karier ich mężów. We wszystkich przypadkach, gdy nie było ich całkowitego zaangażowania, prace pisarzy mogłyby nigdy nie zostać opublikowane.

Gorąco polecam!!!

Ocena: 9/10                                                                  Magda  

Dziękujemy wydawnictwu Świat Książki za przekazanie książki.
Książkę można wypożyczyć z naszej biblioteki szkolnej.  

Wydawnictwo Burda Książki zaprasza na spotkanie z Moniką Witkowską












Wydawnictwo Burda Książki oraz Empik 
serdecznie zapraszają na spotkanie
 z Moniką Witkowską 
poświęcone książce „Góry z duszą”

Spotkanie odbędzie się 1 kwietnia (środa) o godz. 18 w Salonie Empik Arkadia przy al. Jana Pawła II 82 w Warszawie.

 Wstęp wolny!
(źródło: Informacja komercyjna)

piątek, 27 marca 2015

"Klątwa zrabowanego kamienia" DJ McIntosh




Jeśli jesteś typem czytelnika, który z reguły pomija Wstęp, radzę w tym przypadku - nie rób tego! Nie możesz przegapić swoistego "wprowadzenia" tła dla fabuły oraz przedstawienia kluczowych postaci.

Czytając kolejne rozdziały książki, myślałam jak wiele pracy autora wymagał ten tytuł. Były to szeroko zakrojone badania na obszarach takich jak: biblijne proroctwa, sztuka i archeologia oraz starożytna alchemia i i sumeryjska historia. 
Jeśli czytelnik chciały jeszcze pogłębić swoją wiedzę, to McIntosh zawarł szczegółowe przypisy końcowe i pełną bibliografię.

Bardzo podobały mi się cytaty z Biblii umieszczone w książce, wprowadzające w klimat opowieści. Język "Czarownicy z Babilonu" jest bogaty i przywołuje dawną mezopotamską kulturę, która jest kluczowa dla tej opowieści.

Jak w większości kryminałów najważniejsze jest rozwiązanie serii zagadek.
Polecam, zwłaszcza obrazkowe pomoce spotykane w tekście.

Czy poszukiwania zaginionego z muzeum w Bagdadzie granitowego artefaktu zakończą się powodzeniem, musicie koniecznie przeczytać sami!
Satysfakcja z podróży w starożytności i do współczesności - gwarantowana!

Powieść dodatkowo jest zabawna, fabuła rozwija się w dość szybkim tempie i akcja w żadnym momencie się nie dłuży.
Ponadto dla mnie, jako miłośniczki historii sztuki wiele wątków jest fascynujących. Oczywiście fakt iż główny bohater, John Madison, to handlarz dziełami sztuki jest bardzo istotny.

Tytuł był nominowany do nagrody Debiutanckiego Sztyletu przyznawanego przez brytyjskie Stowarzyszenie Autorów Tekstów Kryminalnych ( Crime Writers Association)


                                                         (http://thecwa.co.uk/)



Ocena: 8/10                                                              Aleksandra

Dziękujemy wydawnictwu  Bellona za przekazanie książki.
Książkę można wypożyczyć z naszej, szkolnej biblioteki.

































II Festiwal Literatury dla Dzieci

Przegląd wydarzeń
Wielkimi krokami zbliża się maj, a wraz z nim druga edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci (10-31 maja 2015).
To oznacza dużo czasu z dobrą literaturą i
 jeszcze więcej wspaniałej zabawy.
 Poniżej krótki przegląd najważniejszych i najciekawszych wydarzeń:
Po pierwsze: „Wilkonie”
Kto nie zna twórczości Józefa Wilkonia?
Artysta w tym roku obchodzi jubileusz 85. lecia urodzin,
 które będą fetowane również w czasie Festiwalu Literatury dla Dzieci. Wystawę „Wilkonie” będzie można obejrzeć w krakowskim
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (wernisaż otwiera Festiwal),
a sam Mistrz będzie także gościem specjalnym Gali wręczenia
nagrody plebiscytu „Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2014”
 we Wrocławiu (jego grafika ozdobi dyplom zwycięzcy). Będzie można też wziąć udział w prowadzonych przez niego warsztatach rzeźbiarskich.


Po drugie: „Literatura na receptę”
Ostry Dyżur Literackiego szpitala polowego otworzy swe
podwoje dla wszystkich poszukujących książkowych inspiracji.
Nasz zespół lekarski - eksperci z dziedziny literatury dla dzieci -
nie tylko wysłuchają czytelniczych problemów, ale i przepiszą
właściwą kurację. Oczywiście na receptę.

Po trzecie: „W 21 dni dookoła świata”
Tegoroczny Festiwal Literatury dla Dzieci otwiera się na inne kultury. Dzieci będą miały okazję poczuć się jak mieszkańcy innych części świata: posłuchać bajek, pobawić się i posmakować lokalnych specjałów. W planach podróż na Czarny Ląd, a także do Egiptu, Indii, Izraela, Japonii czy USA. Zapinamy pasy i w drogę!

I wreszcie: Goście, goście
Nie może zabraknąć spotkań literackich. A będzie można spotkać się m.in. z Ulfem Starkiem. To jeden z najbardziej cenionych i lubianych szwedzkich autorów literatury dziecięcej, w Polsce znany przede wszystkim z cyklu o Cynamonie i Trusi, a także książek „Jak tata pokazał mi wszechświat” oraz „Jak mama została Indianką”.
O perypetiach Kacperka opowie osobiście autor, czyli Jerzy Stuhr. Uwielbiany przez dzieci Andrzej Maleszka poprowadzi warsztaty filmowe, Iwona Chmielewska opowie o swojej nowej książce, a Michał Rusinek zaprosi na spacer po krakowskim rynku.
Ponadto swój udział w Festiwalu Literatury dla Dzieci potwierdzili: autor serii Ulysses Moore Pierdomenico Baccalario, Michel Piquemal (który ma na swoim koncie ponad 200 książek dla dzieci!), a także Rafał Kosik (autor cyklu „Felix, Net i Nika”), Renata Piątkowska (laureatka plebiscytu "Najlepsza Polska Książka dla Dzieci 2013"), Zofia Stanecka i Marianna Oklejak (czyli autorka i ilustratorka bestsellerowej serii o Basi), Anna Czerwińska-Rydel, Agnieszka Tyszka, Maciej Wojtyszko (twórca Bromby) oraz wielu innych.

Poza tym...
Zabawy w plenerze, warsztaty z ilustratorami, gry miejskie, zagadki kryminalne, seanse kinowe, spektakle teatralne, koncert i wiele innych... Wkrótce więcej szczegółów wraz z dokładnym programem wydarzeń.
Szczegóły na stronie Festiwalu Literatury dla Dzieci: www.fldd.pl
(info: Newsletter Biblioteki Analiz)

czwartek, 26 marca 2015

Spotkanie z prof. Beatą Szymańską w Matrasie




Z cyklu Literacka Środa w Księgarni Matras
zapraszamy 
1 kwietnia, czyli w prima aprilis na spotkanie z prof. Beatą Szymańską, 
autorką tomiku poetyckiego "Koty", który ukaże się nakładem 
wyd. Scholar.

Rozmowę poprowadzi Elżbieta Wojnarowska.

Podczas spotkania odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz bezdomnych kotów.
                                     
                                (info: Księgarnia Matras)

środa, 25 marca 2015

"Czytam w podróży...Herberta" w Gimnazjum nr 39 w Krakowie


24 III 2015 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji promującej czytanie poezji: "Czytam w podróży... Herberta". 
Przedsięwzięciu  patronuje  Fundacja im. Zbigniewa Herberta, która przesłała gimnazjalistom zakładki do książek z fragmentami wierszy poety.

Najpopularniejszym wierszem Zbigniewa Herberta są strofy o Panu Cogito. I te właśnie tytuły najczęściej wybierali do interpretacji uczniowie kl. III A Gimnazjum nr 39 w Krakowie, którzy uczestniczyli w wydarzeniu.


"Słodko-gorzkie życie" Colleen McCullough


Co mi się podobało ...

Podobał mi się fakt, że historia toczyła się wokół dwóch par bliźniaczek. Być bliźniakiem - to duże wyzwanie i ciekawie jest obserwować  relacje i bliskość czterech sióstr.

Fakt, że akcja powieści rozgrywa się w czasach historycznie znaczących wydarzeń ( lata 20 i 30 XX w.), bardzo do mnie przemówiła. 

Podobało mi się również, że książka opowiedziała każdą historię siostry.

Ale ...czasami czułam, że opisy są mocno przeciągnięte i musiałam zmusić się do pokonywania kolejnych stron.

Wszystkie cztery siostry dorastały razem w Nowej Południowej Walii i zapisały się na nowy, rewolucyjny program szkolenia dla pielęgniarek. Każda znalazła swoja życiową ścieżkę, różniącą się od pozostałych

Moim zdaniem, w tej historii bardzo ważne jest, że siostry nigdy nie tracą miłości do siebie, co czasami jest dosyć trudne, szczególnie w kontekście mężczyzn, których spotykają na ścieżkach swojego życia. 
Poczułam współczucie dla każdej z sióstr, jakbym przeżywała swoje własne osobiste trudności.  

Edda, najstarsza, jest absolutnie genialnym opiekunem sióstr. Marzy, aby zostać lekarzem, niestety nie jest w stanie zrealizować tego w Australii, w latach 20-tych i 30-tych XX w.
 Grace, mężatka, z dwójką dzieci, odsłania swój charakter w momencie Wielkiego Kryzysu, gdy jej wybraniec traci pracę i komfort wspólnego życia bardzo się obniża.
 Kitty, uszczypliwa, uderzająco piękna siostra, nie chce niczego więcej niż być kochaną i docenianą.
Tufts stanie przed szansą zostania wicedyrektorem szpitala. Czy ją wykorzysta?

Teraz, gdy skończyłam czytać tę powieść myślę o tym, aby dowiedzieć się  więcej o burzliwej historii Australii.  

Polecam powieść wielu, różnym czytelnikom - ale chciałbym przestrzec tych, którzy szukają tylko romantycznej fabuły.
W tej powieści znajdą dużo więcej.


Ocena: 8/10                                                          Magda

Dziękujemy wydawnictwu Świat Książki za przekazanie książki.
Książkę można wypożyczyć z naszej biblioteki szkolnej.


"Samotność Bogów" Dorota Terakowska

  

   Dorota Terakowska, to współczesna polska pisarka. Prawie wszystkie napisane przez nią utwory dostały nagrody. Książka, którą wybrałam została ogłoszona "Książką Roku 1998".
 "Samotność Bogów", to przygodowa opowieść z fantastycznymi elementami, której głównym bohaterem jest dzielny chłopiec imieniem Jon. 
   Bardzo ciekawa akcja, trzymająca w napięciu, z pewnością zainteresuje wszystkich. Książka charakteryzuje się głęboką symboliką, odnoszącą się także do współczesności.
    O czym właściwie jest ta książka? Otóż główny bohater żyje w małej wiosce, w której przestrzegane jest prawo Tabu i w związku z tym nie można przekraczać rzeki na końcu wsi. Jednak, jeden fakt na zawsze zmienia losy Jona. 
   Pewnego razu, ratuje on życie małej dziewczynce - Gai, którą porywa prąd rzeki. Od tej chwili, nic już nie jest, tak jak dawniej. Chłopca na drugi brzeg woła tajemniczy głos, a mieszkańcy zupełnie odsuwają się od niego. 
Nasz bohater wiedziony owym głosem, przekracza rzekę. 
  Tymczasem w wiosce szykują się zaręczyny chłopca z Gają. Mija kilka lat, aż w końcu nastaje czas zaślubin młodej pary. Niebawem do wioski dochodzą słuchy, iż na cześć Boga Słońca buduje się kolejną świątynię, która ma być potężniejsza niż ta w ich wiosce.
   Jon z Gają wyruszają, by ujrzeć budowlę, a na miejscu poznają życzliwego kompana, który staje się ich przyjacielem. Po powrocie w rodzinne strony Jon przygotowuje się ponownie do wyprawy, tym razem już ostatniej, a swojemu przyjacielowi nakazuje szczególnie opiekować się Gaja, która jest w ciąży. 

   Co tak naprawdę wydarzy się na drugim brzegu?
   Czy Jonowi uda się dokończyć misję, którą rozpoczął?

 Odpowiedzi na te pytania, poznacie czytając tę wspaniałą i tajemniczą książkę.

   Powieść jest naprawdę bardzo ciekawa i "wciągająca" od pierwszego zdania.
Pojawiają się tu bardzo ważne wartości, takie jak: bohaterstwo, odpowiedzialność czy choćby chęć pomocy drugiemu.

   W książce doskonale opisane jest życie mieszkańców, ich słabości, radości i problemy. Zmusza nas to niewątpliwie do własnych refleksji.

   Porównując "Samotność Bogów" z innymi książkami, które czytałam, uważam, że ta powieść jest świetna i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego czytelnika.

   Chciałabym jeszcze dodać, że skoro mamy tak wspaniałą i ciekawą współczesną polską literaturę, warto po nią sięgać nie tylko dla przyjemności, ale i dla wiedzy.

Ocena: 10/10                                                         Justyna


   

poniedziałek, 23 marca 2015

"Snajper", reż. Clint Eastwood





To będzie moja pierwsza recenzja filmowa. Ale po oglądnięciu tego filmu, na kolejnej Akademii Filmowej, wiedziałam, że muszę ją napisać...

Po prostu, byłam przekonana, że to film dla chłopaków; 
że będzie mnóstwo strzelaniny i wojny. A zobaczyłam dramat i to przez duże "D"". Wizję wojny, która tak blisko, w świecie współczesnym - istnieje. Tragedię ludzi - pochłoniętych rozmiarem zniszczeń i okrucieństwa, które niosą ze sobą walki. I te na froncie, i te na ulicach.

Przejmujący scenariusz, który napisało samo życie. Poznajemy historię życia najlepszego snajpera w historii elitarnej jednostki NavySEALs - Chrisa Kyle'a.

  Niezwykła gra aktorów, wstrząsające zdjęcia, walki - i koniec filmu, kiedy na sali kinowej było słychać najmniejszy szelest, taka zaległa cisza.

Kochani, jeśli nie znacie historii Bohatera, to koniecznie musicie poznać. Idźcie na ten film i zobaczcie, jakie spustoszenie czyni wojna. Ile łez, przerwanych istnień. Ile zła.

Będziecie się bać. To pewne. Ale zobaczycie - Prawdę, a to zdarza się coraz rzadziej w kinie.
W tym przypadku, nie mogło być inaczej - reżyserował ten obraz - Mistrz gatunku - Clint Eastwood.

Oto nagrody i nominacje "Snajpera":


2015 Oscarwygrana
Oscar
Najlepszy montaż dźwięku Alan Robert MurrayBub Asman
nominacja
Oscar
Najlepszy film Andrew LazarBradley Cooper,Clint EastwoodPeter MorganRobert Lorenz
Najlepszy aktor pierwszoplanowy Bradley Cooper
Najlepszy scenariusz adaptowany Jason Hall
Najlepszy dźwięk Gregg RudloffJohn T. Reitz,Walt Martin
Najlepszy montaż Gary RoachJoel Cox
(źródło: filmweb)

Gorąco polecam!!!

Ocena: 10/10                                                                                               Miłośniczka kina

piątek, 20 marca 2015

Anna Próchniak i Józef Pawłowski czytają w podróży... Herberta!

Rusza trzecia edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży...Herberta”.
Do czytania, także w podróży, zachęcają młode gwiazdy polskiego kina – Anna Próchniak i Józef Pawłowski. Organizatorami akcji są Fundacja im. Zbigniewa Herberta oraz Klub Herbertowskich Szkół.
Polscy aktorzy młodego pokolenia, Anna Próchniak i Józef Pawłowski włączyli się
w tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji społecznej „Czytam w podróży... Herberta”, która jest wspólnym projektem Fundacji im. Zbigniewa Herberta oraz Klubu Herbertowskich Szkół. W ramach współpracy aktorów z Fundacją powstały trzy spoty promocyjne
z interpretacją wybranych wierszy Zbigniewa Herberta.
Już dzisiaj (20 marca), na profilach FB Fundacji - facebook.com/fundacjaherberta
i facebook.com/herbert.pan.cogito pojawił się pierwszy spot promujący akcję „Czytam
w podróży...Herberta”. Premiery kolejnych będą miały miejsce 23 oraz 24 marca. „Ogromnie się cieszę, że Anna Próchniak i Józef Pawłowski zaangażowali się w tegoroczną edycję naszej akcji. Mamy nadzieję, że spoty z ich udziałem, pokazujące, że czytać można wszędzie, także w podróży, zachęcą młodzież do czytania poezji – i to nie tylko poezji Zbigniewa Herberta” – podkreśla Maria Dzieduszycka, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta.
„Akcja  >>Czytam w podróży… Herberta<<  to nie pierwszy wspierany przeze mnie projekt promujący kulturę i czytelnictwo. Dzięki książkom, można odciąć się od codziennego zgiełku, zajrzeć w inną rzeczywistość, a także dowiedzieć się wiele o świecie i o sobie samym” – mówi Anna Próchniak.
Józef Pawłowski dodaje: „Mam nadzieję, że uczestnicząc w akcji >>Czytam
w podróży... Herberta<<  zmobilizuję siebie i innych do częstszego sięgania po książkę. Czytanie
to podróż intelektualna po nieskończenie wielu światach, pozwala się rozwijać, lepiej zrozumieć życie.  Czytajmy, rozmyślajmy, rozwijajmy się i upiększajmy świat, w którym żyjemy”.
Akcja "Czytam w podróży... Herberta" odbywa się już po raz trzeci. 24 marca wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Poety. Partnerami projektu są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza. Partnerem strategicznym
i sponsorem III edycji akcji jest Alior Bank. ***


Anna Próchniak (ur. 22.12.1988) Aktorka filmowa i teatralna. Za rolę w spektaklu „Marzenie Nataszy” z Teatru Powszechnego w Warszawie otrzymała m. in. nagrodę
za najlepszy debiut podczas festiwalu „Pierwszy Kontakt” w Toruniu oraz nagrodę
za najlepszy aktorski duet (razem z Joanną Osydą) na festiwalu "Kolada - Plays”
w Jekaterynburgu. Za rolę Kamy w filmie "Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy otrzymała nagrodę Wschodząca Gwiazda ELLE podczas 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni. Wkrótce będzie można ją zobaczyć m. in. w polsko-francuskim filmie „Niewinne” w reżyserii Anne Fontaine.


Józef Pawłowski ( ur. 29.09.1990) Zagrał m.in. w takich filmach jak "Czas honoru", "Ojciec Mateusz", "Hotelu 52", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Jack Strong". Główna rola w filmie "Miasto 44"w reżyserii Jana Komasy sprawiła, że został zauważony zarówno przez krytyków, jaki widzów z całej Polski. Jest również aktorem dubbingowym, użyczył między innymi głosu Frodo Bagginsowi w polskojęzycznej wersji filmu „Hobbit: Niezwykła podróż”.

(info:Fundacja im. Z. Herbereta)

czwartek, 19 marca 2015

Spotkanie z filmem ZBUNTOWANA w Krakowie


Zapraszamy wszystkich w poniedziałek 23.03.2015 na spotkanie przed naszą księgarnię !!!!!
Księgarnia MATRAS, BONARKA CITY Center, Kraków

Obecność obowiązkowa!!!

"Clariel" Garth Nix


Razem z wiosną do życia wróciło także Stare Królestwo. Garth Nix swoim prequelem wprawił w ekstazę tysiące czytelników na całym świecie.

Akcja nowej powieści, autora klimatycznej trylogii, dzieje się kilkaset lat przed narodzinami Sabriel. Tytułowa Clariel, wnuczka Abhorsena, kocha spokój i przyrodę. Jej marzeniem jest zostać Strażniczką graniczną i życie w lesie.
Jednak rodzice planują dla niej zupełnie inną przyszłość i zabierają do Beliseare. Dziewczyna posiada niezwykłe, magiczne zdolności, które niedługo przyczynią się do zmiany jej życia. 

Garth Nix doskonale wskrzesza klimat fantasy. Śledzimy przemianę wewnętrzną Clariel wędrującą na granicy między Światem żywych i umarłych. 

Książka jest doskonałą lekturą nie tylko dla fanów Starego Królestwa. 

Ocena: 8,5/10                                                               Anonim


Dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu za przekazanie książki.

Książkę można wypożyczyć z naszej, szkolnej biblioteki.

CZUŁY KIERMASZ I ŚWIĘTO POEZJI



Czuły Barbarzyńca, Warszawa, ul. Dobra 31                                Kraków, ul.Brzozowa 15


Wiosna za oknem, czas na porządki na półkach i w szafie! 

W najbliższą sobotę 21 marca od godz 11:00 w Czułym Barbarzyńcy będzie można przebierać w książkach, płytach, zabawkach, ubraniach z nowych wiosennych kolekcji i akcesoriach dziecięcych. 

Wśród wystawców i dostawców będą mi.in: Super Girls and New Romantic Boys, Pola & Frank, ZIABAQLU, Jakobsony, Laloushka, 7 Sisters, Makaja Studio

Wstęp wolny, ceny - specjalne!



Natomiast wieczorem obchodzimy Międzynarodowy Dzień Poezji i zapraszamy na potrójne poetyckie spotkanie, podczas którego będziemy mogli wysłuchać wierszy Marcina Sendeckiego, Andrzeja Kotańskiego oraz twórczości Grupy Poetyckiej "Rebjata".

Wstęp również wolny. Zarówno kiermasz jak i wieczór z poezją odbędą się w naszej dolnej, multimedialnej sali. 

(info: Czuły Barbarzyńca)

środa, 18 marca 2015

Spotkanie autorskie z Beatą Ostrowicką w Dublinie

Już w najbliższy weekend  ( 21 III ) odbędzie się spotkanie autorskie z panią Beatą Ostrowicką w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Dublinie.

 Autorka poprowadzi również warsztaty literackie. Na spotkanie autorskie zapraszamy także rodziców.
Zachęcamy do poznania twórczości autorki. W Jej książkach nie sposób się nie zaczytać!
http://www.ostrowicka.art.pl/autorka/


( info: FB)

Spotkanie z Barbarą Gawryluk w Poznaniu

Zapraszamy na spotkanie autorskie z panią Barbarą Gawryluk.
Już w piątek, 20 III, o godz. 13:00, w Księgarni "z Bajki" w Poznaniu.

Każda z Jej książek inna, każda wyjątkowa! 
Wszystkie zapraszają do odwagi i podążania dobrą drogą.

Spotkanie z Barbarą Gawryluk
piątek, 13:00
Księgarnia "z Bajki" w  Poznaniu
(info: Księgarnia "z Bajki")

Warsztaty plastyczne z ilustratorką Iwoną Cała


Zapraszamy na warsztaty plastyczne do Księgarni "z Bajki" w Poznaniu.

Wstęp nic nie kosztuje a gwarantuje godzinę zabawy, 
odkrywania talentów z Wielką Artystką!

20 III ( piątek) godz.16.30

Warsztaty plastyczne z ilustratorką Iwoną Cała.
piątek, 16:30
Os. Przyjaźni 125cPoznań
( info:Księgarnia "z Bajki")